Kas ir kolagēns un kādam mērķim tādu izvēlās?

Ja Jūs esiet pareizas ēšanas noteikumu piekritējs, tad droši vien esat manījuši, cik dažādi uztura bagātinātāji kļūst populāri, īpaši kolagēns. Kas tad īsti tad ir pats kolagēns? Tas ir visplašākais proteīns cilvēka organismā, kas veicina ādas, kaulu, skrimšļu, locītavu, nagu kā arī audu elastību. Tieši tas būs saistošo audu būtība un arī rada 1/3 cilvēka organisma olbaltumvielu un apmēram astoņdesmit procentu no ādas. Vairāku faktoru rezultātā, piem., pienākošais vecums un liela fiziska slodze varētu iznīcināt kolagēnu. Kā arī kolagēna izsīkums, kurš būtu zarnu gļotādas sastāvdaļa, var izraisīt pārtikas pārstrādāšanas problēmas organismā. Līdz ar to bieži vien visus pievilina kolagēna pulveris vai, piemēram, dzeramais kolagēns, mēģinot šādi saglabāt savu veselību.

Uzzini vairāk – https://kolagens.lv/

Trīs vai arī pieci kolagēna varianti?

Dažādi uztura bagātinātāji, kuros būtu pats kolagēns, pirkt iespējams iepakojumos, kas ir marķēti: pirmais, otrais, trešais tips. Kopā ir līdz pat 28 dažāda tipa kolagēna, bet cilvēka ķermenis pieņem pirmo, otro, trešo un ceturto veidu. Ražojot kolagēnu, pārsvarā jau tiek izlaisti pirmie 3 tipi. 1. tipa olbaltums tomēr ir nepieciešams ādai un kauliem, cīpslām, acu radzenei, muskuļiem un citam. II tipa kolagēnu pielieto tieši, kā kolagēns locītavām, taču trešā tipa kolagēns – iiesaistīts asinsvadu ražošanā, pie tam šī veida kolagēns muskuļiem ir labi atbilstošs un arī ādai. Visi šie tipi pēc to struktūras jau ir viens otram līdzīgi. Tie tikai atšķiras viens no otra pēc secības, kā aminoskābes tiek veidotas, kā arī oksilizīna atlikumu skaita ķēdē. Praksē var minēt, kad viena un tā paša veida kolagēni atšķiras, iespējams, ka to sekmē arī formula, piedevas kā arī veids, kā tas izdalās. Gadījumā ja cilvekiem ir nepieciešams uztura bagātinātājs – kolagēns, lai tieši risinātu konkrētu problemsituāciju, šajā gadījumā vislabāk piemeklēt šeit vispiemērotāko, kā piemēram, kolagēns nagiem, ādai vai kolagēns muskuļiem, gadījumā, ja gribat “profilaksei”, tad labāk būtu piemeklēt ar papildu piedevām.

Kolagēns kauliem vai jau nagiem – kā pasūtīt?

Kolagēna lietošanai pastāv ļoti daudz norādījumu, taču pirms kolagēns pirkts tiek, pievērsiet uzmanību šādiem apstākļiem. Kāda tad veida kolagēns jau ir pārsvarā, atceraties, ka pirmie trīs tipi jau ir it īpaši svarīgi cilvēkam. Olbaltumvielu izcelsme – dzīvnieku pats kolagēns, kas iegūts no liellopa, tāpat piemēram, kā olu kolagēns, ir cenas ziņā lētāks un visticamāk izraisa alerģiju. Tādēļ tieši jūras kolagēna lietošana būs vislabākā. Ikkatrs kolagēns, it sevišķi kolagēna pulveris var būt ar ne visai patīkamu smaku, līdz ar to izgatavotāji sastavam visbiežāk liek klāt sintētiskas smaržvielas, kuras mazina kvalitāti. Brīdī, kad būs meklēts kolagēns, pirkt vislabāk tādu, kam tieši ir dabisks sastāvs bez ķīmiskiem maisījumiem. Protams, svarīgs būs ne tikai kolagēns, atsauksmes ir ne mazāk svarīgas, un arī tad kolagēna lietošana nesīs gaidīto rezultātu. Pie tam atsauksmes svarīgi ir izlasīt arī tieši par interneta veikalu.

Kas ir kolagēns un kādam mērķim tādu izvēlās?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *