Lēcas acīm un to vieta mūsu ikdienas dzīvē

Uz šodienu kontaktlēcas jau ir tāda tipa produkts, ar kuru jau nemaz nevar pārsteigt. Kontaktlēcas jau ir kļuvušas par katras dienas sastāvdaļu bez kuras mēs jau nespējam iedomāties mūsu dzīvi. Kā tad parādījās lēcas? Vai spējat iedomāties, taču pirmais, kurš pieskarās šai tēmai, jau ir pazīstamais mākslinieks Leonardo da Vinči un šis notikums jau ir aprakstīts 1508.gadā grāmatā Acu kods. Konkrēti Leonardo izgudroja šodienas kontaktlēcas plānu. Kaut gan teikt, ka tieši viņš ir kontaktlēcas radītājs nevar. Tieši viņa sekotāju izgudroja kontaktlēcas, piem., nevar nepieminēt filozofu, matemātiķi un fiziķi Dekartu. 1632. gadā viņš uz acīm uzlika stikla trauku, kurš bija pilnīgi piepildīts ar ūdeni, jo tieši tā Leonardo aprakstīja topošās kontaktlēcas. Bet diemžēl nēsāt šīs lēcas uz acīm nemaz nebija iespējams.
Pēc vēl divsimt gadiem britu astronoms Dž.Heršels atgriezās pie lēcām. Viņš bija tas, kurš rakstos raksturoja, kā īsti izskatās tās īstās un pareizas lēcas.
Bet kas tieši izgatavoja pašas pirmās stikla lēcas? Tas bija stiklinieks Mullers, un šis neaizmirstamais notikums oftalmoloģijā bija 1888. gadā. Tā pamata doma nebija sataisīt lēcas. Viņš vien centās palīdzēt draugam saredzēt visu krāsās.

Un šodien, pateicoties visiem šiem cilvēkiem, mēs visi varam izmest neērtās brilles acīm un pasūtīt priekš sevis kontaktlēcas internetā vai arī parastajā veikalā. Nenoliedzami, var nēsāt brilles, bet pastāv situācijas dzīvē, kad parocīgāk būs tad lēcas acīm. Kādā veidā atlasīt šī veida produktu?

Uzzināt vairāk te -https://www.staburags.lv/reklamraksti/svarigakie-ierobezojumi-kuri-jazina-katram-kas-lieto-kontaktlecas-165110

Kontaktlēcas un arī viņu daudzveidība piedāvājumā – atlases nosacījumi

Patlaban eksistē ne vien viens kontaktlēcas interneta veikals, kur piedāvājuma klāstā eksistē tik atšķirīgas lēcas acīm. Pašas kontaktlēcas jau var atšķirties ne vienīgi pēc to cietuma, mērķa, dizaina, valkāšanas termiņa, un arī lēcas cena var būt diezgan dažāda. No kā tad tas viss ir atkarīgs?

Pirmkārt, kāds tad lēcu veids būs skatīts – cietas vai mīkstas lēcas acīm.
Mīkstās lēcas ir visizplatītākais variants. Tās parasti tiek domātas klientiem ar tuvredzību, astigmātismu vai senilu hiperopiju. Šīs lēcas acīm pielieto arī medicīnā, piem., ja būs vajadzīgs ievietot acī zāles vai aizsargāt tās, lai padarīt ātrāku dzīšanas procesu. Cietās lēcas acīm oftalmologi izraksta, kad cilvēkam ir acs radzenes formas deformācija, ko nevar uzlabot ar mīkstajām. Šīs izmaiņas ir, piemēram, astigmātisms.

Lēcas iespējams iedalīt pēc nēsāšanas ilguma. Viendienas kontaktlēcas tiek ieliktas tieši no rīta, bet izņemtas naktī, vēl ir elastīgās lēcas, kas sniedz iespēju gulēt ar lecām acīs pat nakti vai divas. Ir arī ilgstošas nēsāšanas, kur tad lēcas var izmantot līdz sešām dienām nenoņemot un pēdējais, nepārtrauktās, kur valkāšanas režīms var būt līdz pat mēnesim.

Bez tā visa ir arī krāsainās lēcas internetā, kas izmaina Jūsu acs krāsu un pastāv pat sava veida crazy lēcas, ļaujot pārvērsties, kā piemēram, par raganu vai pat vilkaci.

Nenoliedzami, ka kontaktlēcas cenas ir atkarīgas no dažādiem faktoriem, gan no valkāšanas ilguma, tā arī cietuma un kādam tieši mērķim tās ir paredzētas. Bet vienmēr, pasūtot kontaktlēcas internetā, var salīdzināt produktus pie dažādiem pārdevējiem un atrast savējo.

Lēcas acīm un to vieta mūsu ikdienas dzīvē

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *