Nozares profesionāļu padomi – gudra durvju atlase un uzstādīšana

Izvēloties durvis mājoklim, mēs visi parasti uzmanību pievēršam tikai to ārējam veidolam. Bet, lai nodrošinātu ne tikai labu izskatu, taču arī praktiskumu, drošību un arī siltuma taupību, būtu svarīgi izvēlēties tās īstās iekšdurvis un ārdurvis, kā arī atbilstošu durvju furnitūru. Šajā rakstā skatīsim, kādas durvis ir piemērotas dažādām vajadzībām un atbildēsim uz jautājumu, kā piemeklēt atbilstošu furnitūru, kas padarīs durvis vēl labākas.

Izturība un dizains – kādu tieši ražošanas materiālu atlasīt?

Koka, metāla un PVC durvis? Ikvienam no šiem ražošanas materiāliem ir savi plusi un īpatnības, un izvēle var būt atkarīga no dažādiem faktoriem.
Durvis no koka bija populāras vienmēr. Koks sniedz dabīgu siltumu un estētisku pievilcību. Koka iekšdurvis vai ārdurvis ir siltuma noturīgas. Turklāt koka durvis sniedz ikvienai telpai siltumu un mājīgumu. To dabiskais raksts, kā arī iespēja durvis pieskaņot atšķirīgiem dizainiem un krāsām pārvērš tās par ideālām durvīm daudzām mājām. Tomēr, lai saglabātu koka durvis, tās regulāri ir jākopj. Virsmu jātīra un jāapstrādā ar speciāliem tīrīšanas līdzekļiem, lai novērstu mitruma iedarbību un koksnes bojājumus.
Metāla durvis ir pazīstamas ar savu izturību un drošību. Ir skaidrs, ka metāla ārdurvis nodrošina augstu aizsardzību pret ielaušanos, turklāt tās būs izturīgas pret laikapstākļiem un mehāniskiem bojājumiem. Pie tam metāla durvis prasa mazāk laika kopšanai nekā durvis no koka.
PVC durvis jau ir praktiskums un ekonomija. PVC ārdurvis ļauj saglabāt telpā siltumu, ļaujot ietaupīt un arī samazināt apkures rēķinus. Tāda veida iekšdurvis vai ārdurvis ir viegli kopt. Virsma ir gluda, ko var notīrīt arī ar vienkāršiem tīrīšanas līdzekļiem. PVC durvis bieži ir ekonomiskāka izvēle, ja salīdzina ar koka vai metāla durvīm, kas prasa lielākus tēriņus.

Var uzstādīt arī durvis no stikla, taču šādu materiālu visbiežāk izvēlās, kad tiek meklētas iekšdurvis. Uzziniet vairāk par iekšdurvju izvēli un ārdurvju šeit – https://m-lux.lv/durvis/!

Furnitūra Jūsu durvīm – kam tad pievērst vērību?

Tik tiešām durvju furnitūra ir ne vienīgi praktiska, bet arī estētiska detaļa, tāpēc, izvēloties durvju furnitūru, ir tiešām svarīgi ņemt vērā vairākus faktorus. Bez šaubām durvju furnitūra galvenokārt ir paredzēta praktiskiem mērķiem. Pirms veikt izvēli, ir jāizprot, kādām durvīm tā ir paredzēta – ārdurvīm vai iekšdurvīm. Ja vēlaties, lai Jūsu durvis veras vaļā un arī aizveras klusi, pievērsiet uzmanību eņģēm. Ne mazāk būtisks elements ir slēdzene, jo drošība vienmēr ir viens no svarīgākajiem aspektiem, ko ņemt vērā, izvēloties durvju furnitūru. Modernās drošības tehnoloģijas, piemēram, digitālas slēdzenes var nodrošināt papildu drošības līmeni. Durvju furnitūra ne tikai kalpo kā funkcionāls elements, bet arī veido telpas estētisko izskatu. Pirms tam kā izvēlēties, apsveriet, kāda tieši būs furnitūras dizaina stilistika un vai tā atbildīs Jūsu interjeram.

Jums tagad ir zināms, kādi ir durvju materiālu veidi un kādu furnitūru var atrast, bet ir grūti veikt izvēli? Obligāti jautājiet speciālistiem padomu! Vienīgi speciālists, uzklausot Jūsu vēlmes, varēs ieteikt to variantu, kas tad derēs tieši Jums. Nav nozīmīgi vai tiek izvēlētas ārdurvis vai iekšdurvis, pārbaudīta durvju pārdošanas vieta ir Jūsu galamērķis. Izpēties atsauksmes un tad dodaties pie durvju dīlera vai ražotāja, kur Jums varēs piedāvāt arī durvju uzstādīšanu. Iekšdurvis vai ārdurvis būs ilglaicīgs un labs pirkums, ja tās uzstādīs profesionāls meistars. Veiciet izvēli pārdomāti un tad durvis varēs priecēt Jūs ilgus gadus.

Nozares profesionāļu padomi – gudra durvju atlase un uzstādīšana

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *