Moderna acu pārbaude Latvijas teritorijā

Acu ārsts vienmēr ir jāizraugās samērā atbildīgi. Mēs visi uzticam šādam ārstam nozīmīgu lietu – mūsu redzi. Tikai drošs speciālists var palīdzēt saglabāt mūsu dzīves kvalitāti ilgus gadus. Latvijā ir ļoti daudz profesionālu ārstu, taču kā tad viņus uziet? Šodien cilvēki uzsāk to meklējumus onlainā, tā kā tur tad ir kā atsauksmes tieši par ārstu, kā arī ir iespēja atrast profesionāli tuvāk savam mājoklim. Tomēr vispirms jau nepieciešams saprast, kāda ir kvalifikācija, tā kā acu ārsts taču ir vispārīgs termins. Tur ir 3 profesijas – optometrists, oftalmologs un optiķis. Ar ko tie atšķiras savā starpā, mēģināsim izprast tālāk rakstā. Var uzzināt vairāk uzņēmuma mājaslapā, kā arī zemāk rakstā!

Acu ārsts – atšķirības specialitātē

Acu redzes pārbaude – kas tieši to var veikt kvalitatīvi? Pirms tam mēs visi gājām pie okulista, bet šodien šī kvalifikācija jau ir sadalīta, uzradās profesijas – oftalmologs un optometrists. Ko tad viņi dara, kā arī ar ko tad atšķiras savā starpā, nav īsti skaidrs. Tieši oftalmologs acu ārsts, kas tad dara gandrīz pilnu darba spektru, kas saistīts ar redzi. Izdalīta kvalifikācija jau ir oftalmologs – praktizējošais ķirurgs: minētais speciālists pilda operācijas uz acīm. Šis ārsts varēs veikt redzes pārbaudi un diagnostisko izmeklēšanu, nozīmēt ārstēšanas procesu, tostarp jau pēc operācijas, palīdz tikt galā ar sistemātiskām slimībām, kuras veicina acu slimības (kā piemēram, diabēts vai artrīts). Savukārt, piemēram, optometrists sniedz pamata veselības aprūpi acīm. Arīdzen viņa pienākumos ietilpst acu pārbaude, kā arī kaišu diagnosticēšana, bet tas neveic ārstēšanu, bet drīkst nozīmēt brilles vai lēcas acīm, veikt izmeklējumus, var sniegt neatliekamo palīdzību. Ja pārbaudes laikā optometrists ierauga būtiskas problēmas iezīmes, tas novirzīs pacientu tieši pie acu ārsta – oftalmologa, lai noteiktu īsto ārstēšanas gaitu. Bet kā vēl viens ne mazāk svarīgs speciālists arī ir optiķis, kurš atrod pareizās lēcas, apskatot un izprotot ārsta izrakstīto recepti. Optiķis ne vienīgi taisa, taču jau pēc nepieciešamības var veikt briļļu remontu.

Kam tieši pievērst īpašu vērību, izvēloties ārstu?

Tad, kad ir vajadzīgs acu ārsts, pirmais, kas tad ir jāsaprot – vajadzīga ārstēšana vai arī parasta acu pārbaude. No tā izriet, kāds tad okulists nepieciešams – oftalmologs vai arī optometrists. Ja optometrists izkontrolēs acu redzi, bet jau oftalmologs jau veiks ārstēšanu. Savukārt, ja var sajust, ka brilles kļuva diezgan vājas, var būt, ka Jums pietiks arī ar optometristu – optiķi, kas spēs pārbaudīt redzi un uzreiz izgatavot brilles. Katrā izkārtojumā, kā oftalmologs, gan optometrists jau ir ārstnieciskā persona un tiem ir jābūt sertifikātiem, ko var pārbaudīt. Nākamā lieta būtu sameklēt klientu atsauksmes par ārstu. Bez šaubām, ir parocīgi, kad iespējams digitāli pierakstīties tieši uz vizīti un vietnē uzreiz redzēt cenu acu pārbaudei. Redze jau ir nozīmīga lieta, tāpēc tas būtu jāuztic tikai kvalificētam speciālistam.

Moderna acu pārbaude Latvijas teritorijā

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *