KĀDA TIPA RIEPAS UZSTĀDĪT SAVAM AUTO?

Mašīnas riepu obligāta nomaiņa mūsu valstī ir nepieciešama divas reizes gadā – oktobrī un maijā. Autovadītāji iedalās divās grupās. Daļa autovadītāju savām automašīnām izvēlas izmantot vissezonas riepas, kas nav jāmaina divas reizes gadā. Savukārt, otra grupa izvēlas riepu komplektu mainīt divas reizes gadā. Nav nepareizas pieejas šajā jautājumā, galvenais ir sekot tam, lai riepas ir kvalitātīvas un regulāri jāseko līdzi to nolietojumam un arī protektora stāvoklim, lai nerastos nedrošas situācijas. Šim mērķim lieliski funkcionē riepu serviss kā arī tā zinošie darbinieki, kuri regulāri tev palīdzēs ne vien ar riepu pārbaudi, bet arī padomiem kā arī ieteikumiem.

Uzzini vairāk – https://mmkserviss.lv/razotajs/

Izvēloties piemērotus riepu komplektus savām automašīnām, jāapsver, vai vēlaties riepas mainīt divas reizes gadā, vai visu gadu braukt ar vienām, vissezonas riepām. Kamēr ar parastajām ziemas un vasaras riepām nekādu pārpratumu nevar rasties, mulsumu mēdz izraisīt vissezonas riepas un kā tās kalpo vienlīdz ļoti labi dažādos laikapstākļos un gadalaikos, kā arī temperatūras svārstībās. Ziemas un arī vasaras riepu komplekti atšķiras ne vien pēc to fizikālajām īpašībām, bet arī ķīmisko sastāvu, kas dažādās gaisa temperatūrās nodrošina vislabāko saķeri ar ceļu. Zemas riepām ir radzes, kas palīdz automašīnai ziemas apstākļos drošāk turēties uz ceļa. Ja izvēlēsieties savam auto uzstādīt vissezonas riepas, tad jāņem vērā dažas to īpašības, piemēram, nav ieteicams ilgstoši braukt laikapstākļos, kas aukstāki par 0 grādiem, kā arī vasaras mēnešos protektora nolietojums ir lielāks.

KĀDUS DISKUS IZVĒLĒTIES SAVAM AUTO?
Riepu disku stāvokli ir iespējams pārbaudīt jebkurā auto vai riepu servisā, un to ieteicams veikt regulāri. Diski var būt izdatavoti no dažādiem materiāliem, taču vispopulārākie ir lietie, jeb vieglmetāla diski. Daudziem būs pārsteigums par to, cik ļoti liela loma patiesībā ir auto diskiem, jo no to stāvokļa un tieši ģeometrijas ir atkarīgi vairāki parametri, ieskaitot dinamiku un stabilitāti uz ceļa braukšanas laikā. Braucot pa nekvalitatīvu ceļa segumu un grants ceļiem, disku bojājumi nav nekas jauns, tāpēc, ja ikdienā jāšķērso šādi ceļi, disku apkope būs nepieciešama regulāri.

KĀDA TIPA RIEPAS UZSTĀDĪT SAVAM AUTO?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *