Grīdas segumi un to izvēles priekšnosacījumi

Jebkādas mājvietas vai biroja telpas interjera pamatu pamatā būs grīdas. Tagad pastāv tik ļoti dažādi grīdas segumi, kurus iespējams izvēlēties konkrēti Jūsu mitekļa dizainam. Kāds priekšroku dod ierastajiem un salīdzinoši lētajiem materiāliem, piemēram, lamināts, linolejs, kovrolīns vai flīzes. Savukārt, vēl citiem vairāk tīk grīdas segumi, kuri jau ir jaunāki un arī izmaksu ziņā dārgāki, piemēram, marmoleum, ielietās grīdas vai arī jebkura veida parkets. Nenoliedzami, ja tiks izvēlēts jauns grīdas segums, ir jāizprot, kurā tad vietā šis būs uzlikts, tā kā atšķirīgiem materiāliem būs savādākas īpašības. Kā piemēram, grīdas segumi guļamistabā un priekšnamā visbiežāk tiks izvēlēti atšķirīgi, jo priekšnams būs vairāk caurstaigājams nekā guļamistaba.

Kam vērst savu īpašu vērību, izvēloties laminātu vai parketu?

Grīdas segumi šodien ir lielā variācijā, bet visbiežāk izvēle ir starp flīzēm, parketa dēli un laminata grīdlīstēm. Saistībā ar flīzem viss ir saprotams, bet kā var saprast, kas tad jau ir labāks laminats vai jau parkets? Jo sākumā liekas, ka šie abi materiāli tomēr ir tiešām līdzīgi. Lamināts var izcelties ar vairākām priekšrocībām, kā piemēram, pieejamā lamināta cena un vēl uzstādīšana. Ikvienam tad ir zināms, ka ne vien lamināta ieklāšana, bet arī demontēšana būs vienkārša un to var izdarīt pašrocīgi. Šie grīdas dēļi neizdegs saulē un to virsma ir anti statistiska, neizsauc alerģiju kā arī nekaitē veselībai. Šodien ražotais lamināts var izcelties ar ekoloģiskiem materiāliem un izgatavošanā ir ekonomēti gabas resursi. Taču kā lielākais lamināta grīdlīstes mīnus jau būs tas moments, ka viņu nebūs iespēja atjaunot. Visiem zināms, ka pats lamināts izberžas laikam ejot, kā rezultātā tas ir jāmaina. Visizturīgākais lamināts ir trīsdesmit trešās klases, kas kalpo pat līdz divdesmit gadiem, bet tagad visbiežāk ir uzstādīts trīsdesmit otrās klases lamināts.

Pats parkets var izcelties ar daudzām labām īpašībām – karstumizturība, absorbē skaņu, droša izmantošana, izturība un higiēniskums. Parketa grīdas dēļi ir ražoti no īsta koka, kas padara tā cenu tik augstu. Tādējādi daudzi uzskata, ka parketa cena ir ļoti augsta, lai to pirktu. Bet ir arī pieejamāks variants – trīsslāņu parkets. Pamatā ir trīs parketa tipi – masīvais, divslāņu un trīsslāņu parkets, visaugstākā parketa cena ir masīvajam veidam. Bez tā ir obligāti jāpievērš uzmanība tādam apstāklim, vai, piemēram, parkets ir nevainojamas formas. Priekš tam, lai pārliecinātos par grīdlīstes ģeometriju, tā ir jāsaliek. Šajā gadījumā nevajadzētu būt nekādām spraugām Parasti, kad ir izvēlēts parkets, tiek izmantots mitruma mērītājs, kur parketa mitruma koeficientam jābūt 9% robežās.

Brīdī, kad tiek izvēlēts atbilstošākais parketa centrs, izlasiet rekomendācijas un tad droši konsultējaties ar pārdevējiem. Bieži vien tur tiek pārdots arī lamināts, taču vērsiet īpašu uzmanību, kad visbiežāk tas laminats akcija kuram ir atbilst 32 klasei. Izziniet visas nianses par ieklāšanas tehnoloģiju, parketu labāk, lai ieklāj speciālists.

Grīdas segumi un to izvēles priekšnosacījumi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *