Futbola un hokeja fani, sarosās!

2019.gada pirmie mēneši nesuši sporta entuziastiem daudzus ievērības cienīgus notikumus. Gads iesākās ar to, ka Kanādā norisinājās 43.Pasaules čempionāts hokejā junioriem. Estešundā, Zviedrijā noslēdzies Pasaules čempionāts biatlonā. Un 2019.gads vēl nav pat pusē!

Jau pavisam drīz, ziedoņa laikā, visās Latvijas pilsētās lielāki un mazāki hokeja līdzjutēji regulāri sanāks kopā pie TV ekrāniem, projektoriem un citām ierīcēm, jo risināsies Pasaules čempionāts hokejā. Gandrīz uzreiz pēc tam, jūnijā, notiks UEFA čempionu līgas turnīra noslēguma spēles Madridē. Vasara turpināsies ar spraigām basketbola spēlēm Latvijā Sieviešu EuroBasket 2019 ietvaros , bet Francijā tradicionāli aizritēs Tour de France. Līdz ar plašajiem sporta notikumiem, savu popularitāti gūst arī Latvijas totalizatori, kuru piedāvājumā ietilpst arī dažādi totalizatoru bonusi.

Jau kopš 1955.gada futbola līdzjutēji visā pasaulē sirsnīgi seko līdzi notikumiem UEFA čempionu līgā. Kopš pirmā turnīra, kurā piedalījās sešpadsmit Eiropas valstu komandas, turnīrs vieno tūkstošiem fanu. Pirmos čempionu līgas vārtus iesita spēlētājs Joao Baptista Martins, bet pirmos piecus turnīra gadus par čempioniem kļuva komanda no Spānijas – Real Madrid. Komandā spēlēja nu jau leģendārais spēlētājs Alfredo Di Stefano, kura vadībā komanda uzstādija vēl vienu rekordu – 1960.gadā uzvarot Eintracht Frankfurt komandu ar 7 iesistiem vārtiem. Šie abi Spānijas komandas uzstādītie rekordi joprojām nav pārspēti līdz pat šodienai.

UEFA 2019 norisinās jau 64.reizi un finālspēle notiks Madridē, Spānijā. Komanda, kura uzvarēs 2019.gada UEFA turnīrā, iegūs tiesības spēlē pret 2020.gada uzvarētājkomandu UEFA Superkausā. Kvalifikācijas spēles norisinājās no 2018.gada 26.jūnija līdz 29.augustam, galvenā spēles risinās no 2018.gada 18.septembra līdz 2019.gada 1.jūnijam.

Pasaules hokeja čempionāta saknes rodamas pagājušā gadsimta divdesmitajos gados, kad Šveicē,Cīrihē bāzētā Starptautiskā hokeja federācija organizēja pirmās sacensības olimpisko spēļu ietvaros. Federācijā ir 76 dalībnieki, Latvija tajā ir kopš 1931.gada. Lai arī hokeja federācija ir čempiona organizatori, tai nav īpaši liela teikšana hokeja lielvalstu – ASV un Kanādas – NHL federācijas priekšā. Čempiona vēsturē redzam periodus, kuros izteikti dominē viena vai cita valsts, īpaši tās ir bijušas Kanāda un Padomju savienība. Ļoti ilgu laiku, līdz pat 1992.gadam, čempionātā komandas tika iedalītās ļoti vienkāršoti – labākās komandas piederēja grupā A, bet pārējās grupā B. Mūsdienās čempionātā ir ne tikai A un B grupas, bet arī divas divīzijas. Ja čempionātā piedalās vairāk kā 40 komandas, veidojas arī trešā divīzija.

Kā parasti, katru gadu maijs Latvijā asociējas ar hokeja spēlēm, nevis ziedoni, notiek Pasaules čempionāts hokejā. Līdzjutējiem noteikti ar sarkanu zīmuli jāievelk kalendārā aplīši  11.maijā, 12.maijā, 14.maijā, 16.maijā, 18.maijā, 20.maijā un 21.maijā. Šajos datumos Latvijas hokeja izlase aizstāvēs valsts hokeja godu spēlēs pret savas grupas pretiniecēm. Šogad B grupā ir arī Zviedrija, Krievija, Čehija, Šveice, Norvēģija, Austrija un Itālija. Pasaule čempionāts notiks Slovākijā, divās pilsētās. A grupas spēles plānotas Steel Arena arēnā Košicē, bet B grupa spēlēs Ondreja Nepelas ledus hallē Bratislavā. Noteikti jāpiemin, ka pēc ļoti ilga pārtraukuma A elites grupā atkal būs Lielbritānijas hokeja izlase.

Futbola un hokeja fani, sarosās!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *