Finansiālas palīdzības sniegšana kārā cietušajai Ukrainai

Tajā brīdī, kad sākās karš, Krievijas Federācija pārkāpa suverēnas valsts robežu. Tas, kā pati Ukraina un arī tās pilsoņi cieš tieši no šī kara darbībām, redz visa pasaule. Tagad neviens nevar palikt vienaldzīgs.To var novērtēt pēc to ziedojumiem, ko tad cilvēki veic katru dienu, vēloties izlīdzēt šī šausmīgā kara novājinātajiem civiliedzīvotājiem. Un tas ir pareizi! Katram jau ir jāpalīdz šiem parastajiem cilvēkiem – sievietēm, vīriešiem, mazuļiem, pusaudžiem un pusmūža cilvēkiem. Šie cilvēki ir tiesīgi izdzīvot! Karš turpinās, taču vienkāršie cilvēki, kompānijas, valsts iestādes nebeidz sniegt palīdzību. Tātad ir cerība, ka būs miers Ukrainā un visā pasaulē!

Ziedoto līdzekļu izmantošanas kārtība

Kad tiek pieņemts lēmums veikt ziedojumu, pats galvenais ir īstās organizācijas izraudzīšanās. Plašāk pazīstamā vietne ziedot.lv ir zināma un droša vieta, bet nav vienīgā. Ir liels skaits biedrību un arī organizāciju, kas organizētā kārtība savāc ziedojumus un nogādā tos jau uz Ukrainas valsti. Varēsiet veikt ziedojumu pa taisno Ukrainas oficiālajā mājas lapā minētajos kontos, tādējādi sniedzot finansiālu palīdzību. Ir arī cilvēki, kas ziedo ne vienīgi reālu naudu, bet arī, piemēram, dažādas lietas, medicīnas rakstura preces, rotaļlietas, apģērbu un pat pārtiku. Parasti šādas organizācijas sniedz atskaiti par to, ka ziedotie līdzekļi nonākuši mērķī.

Vispārīgie ziedojumu un atbalsta vācēji arī sniedz atskaiti par palīdzības plūsmas virzieniem. Kā piemēram, www.ziedot.lv izceļ 3 plūsmas, kur tad pats pirmais ir Ukrainas militārie spēki. Otrā plūsma ir humānā palīdzība un kā jau trešais – palīdzība bēgļiem. Visi virzieni tiek saskaņoti ar Ārlietu ministriju, bet iknedēļu tiks gatavotas atskaites par to izlietojumu.

Kas tad būtu tie, kas sniedz palīdzību Ukrainas valstij?

Sākoties karam Ukrainā, vienaldzīgs nevarēja palikt gandrīz neviens. Aktīvi palīdzēt sāka parastie iedzīvotāji, četru dienu laikā tie jau bija saziedojuši 2 miljonus eiro. Palīdzības sniegšanā sāka aktīvi piedalīties voluntieru organizācijas, kuras gan vāca ziedotās mantas, gan aizgādāja tās saņēmējiem. Ziedošanai pieslēdzās pat dažādas sabiedrības, pašvaldības, kuras arī pašas nogādāja tos saņēmējiem. Tās pašvaldības, kurām ir mājas lapas, izvietoja tur ziņas tieši par nepieciešamajiem ziedojumiem – apģērbs un apavi bērniem, medicīnas preces, apģērbs kā arī citas lietas. Bez šaubām, arī pašvaldības aktīvi piedalās bēgļu izmitināšanas, kā arī palīdzības sniegšanas jautājumos. Pat aptiekas piedalījās ziedojumu sniegšanā, kā piemēram, visiem zināmā “Meness aptieka” ziedoja marles pārsējus un vienreizlietojamos cimdus. Pašmāju lieli pārtikas apstrādes uzņēmumi piegādāja jau sagatavotas kravas. Kā arī miljardieri nepaliek vienaldzīgi, saskaņā ar diena.lv rakstīto Pjotrs Avens, Mihails Fridmanis kā arī Germans Khans ziedoja desmit miljonus amerikas dolāru Ukrainas ebrejiem, kas cieta no Krievijas Federācijas izraisītā kara. Pie tam, to veidotais “Genesis Philanthropy Group” novirzīja 5 miljonus ASV dolāru kā ebreju evakuācijai, tā arī pārtikas preču nogādāšanai. Un vēl 5 miljoni amerikas dolāru piešķirti humanitārai palīdzībai. Bez tā visa Fridmans, Avens un Kosogovs, būdami Alfa-banka Ukraina, saņēma atļauju palielināt bankas kapitālu par vienu miljardu dolāru.

Kā var redzēt ļoti daudzi cilvēki šobrīd palīdz Ukrainai, taču kara darbība turpinās un arī atbalsts un palīdzība arī tagad ir un būs svarīga! Mēs nedrīkstam palikt malā un palīdzam!

Finansiālas palīdzības sniegšana kārā cietušajai Ukrainai

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *