Kāda smiltsērkšķu produktu ietekmēšana uz cilvēka veselību?

Vārda smiltsērkšķi burtiskais tulkojums no sengrieķu valodas – “spīdīgais zirgs”. Senajā Grieķijā smiltsērkšķu lapas lietoja, kā ēdienu vājiem un sasirgušiem zirgiem. Šajos senos gados zirgs bija vērtēts augstāk nekā sešsimtais Mercedes šodienas dzīvē. Tie zirgi, kuri ēda smiltsērkšķu ogas vai lapas, ātri atveseļojās, pieņemoties svarā, turklāt viņu spalva palika gluda un veselīga.
Smiltsērkšķi jeb zelta koks tika pieminēti gan Tibetas, tā arī Mongolijas senajos rakstos, tā arī Ķīnas tradicionālajā medicīnā, pie tam visos rakstos šeit ir pieminētas universālās dziednieciskās īpašības ar ko ir apveltīti smiltsērkšķi. Tomēr iestājoties tumšajiem viduslaikiem, smiltsērkšķi tika aizmirsti, bet tagad atkal parādījās lielā interese par doto ogu ārstnieciskām īpašībām.

Kas ir tas, kas būtu šī auga sastāvā?

Smiltsērkšķi jau ir ļoti iemīļoti medicīnā, tas ir saistīts ar vitamīniem un minerālvielām, kas jau ir to sastāvā, bet galvenokārt smiltsērkšķu ogas ir pazīstamas ar diezgan bagātīgo C vitamīna saturu (200-316 mg uz 100 g).
Vitamīni sastāvā: A, B1, B2, B3, B5, B6, B9, C, E, K un PP.
Minerāli: Fe, K, Mg, Ca, P, Na, al, S, B, Ti, Si.
Bez tam smiltsērkšķu stādi ir mononepiesātināto taukskābju un arī aktīvi bioloģisko minerālvielu krātuve. Klāt vēl esošiem vitamīniem tie satur fitoncīdus, pektīnus, unikālas organiskās skābes, dažādus makro- un mikroelementus. Interesanti, ka krūma miza satur tā saukto prieka hormonu – serotonīnu, kurš ir un būs ķermeņa aizsardzība pret depresiju un vēl citiem gara traucējumiem.
Klāt vēl pie visa uzskaitītā, smiltsērkšķu ogas savas īpašības saglabā ne vien, kamēr tās jau ir svaigas, bet arī saldētā veidā – veselus 6 mēnešus. Būtisks fakts – vitamīni smiltsērkšķos nepazūd arī saldētā veidā.
Smiltsērkšķi diezgan bieži ir dēvēti par sieviešu ogām, lai gan tā augļi ļoti labi ietekmē arī vīriešu organismu. Produkts tomēr ir maz kaloriju un tas ir dietologu ieteikts. Interesanti, kad 100 gr smiltsērkšķu ogas satur vien 80-82 kcal.
Bez šaubām smiltsērkšķu sastāvs tomēr ir unikāls. Augļi palīdz ārstēšanā un arī profilaktiskajos nolūkos tiek lietots, tā arī jaunības saglabāšanā.

Smiltsērkšķi – kurā vietā īsti tos var izmantot?

Interesanti, ka smiltsērkšķu ogas var teikt, ka netiek lietotas svaigā veidā. Tomēr, apstrādātas, piemēram, kā smiltsērkšķu ievārījums, sula, marmelāde, parasti tiek izmantots ļoti daudz, turklāt cena tam nav ļoti augsta. Tiek izlaista ļoti lietderīga smiltsērkšķu tēja, kur pamatā ir paši smiltsērkšķi kopā ar tā novārījumiem.
Smiltsērkšķi ir lietderīgi gripas un saaukstēšanās gadījumā, tā kā stiprina imunitāti, novērš sirds slimības, čūlu un gastrītu ārstēšanu, cīnās ar slimībam ģinekoloģijā. Smiltsērkšķu augi tiek izmantoti, priekš tam, lai normalizētu gremošanas sistēmu, vielmaiņu, novērstu acu iekaisumu, izvadītu toksīnus, uzlabotu atmiņu kā arī, lai uzlabotu nervu sistēmu.
Sievietēm pašas smiltsērkšķu ogas būtu sevišķi lietderīgas, tā kā tās sniedz iespēju glābt jaunību, uzlabot hormonālo līmeni kā arī palīdz saglabāt reproduktivitāti. Regulāra lietošana ļauj novērst dzemdes iekaisuma patoloģiju parādīšanos.
Smiltsērkšķu augi labi ietekmē vīriešu organismu. Ogas aizsargā organismu tiešām no priekšlaicīgas novecošanās, novērš ar vecumu saistītu izmaiņu parādīšanos prostatas dziedzeros.
Pie tam onlainā ir un būs receptes par to, kādā veidā realizējama smiltsērkšķu sulas pagatavošana mājas apstākļos, ka arī daudz kas cits, vai arī Jūs varat nopirkt jau gatavo produktu.

Kāda smiltsērkšķu produktu ietekmēšana uz cilvēka veselību?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *