Redzes pārbaude tieši pie oftalmologa

Okulists – acu ārsts ir viens no profesionāļiem, kas jau tiešām būtu jāapmeklē vismaz reizi gadā. Īstenībā bērniem, piemēram, acu ārsts tiešām ir obligāts un pat dažās skolās speciālists var atbraukt uz pašu izglītības vietu. Mēs visi, protams, gribam, lai mūs pārbaudītu speciālists, kurš tad spēs ieraudzīt arī vismazāko problēmu. Ikgadēja redzes pārbaude ļauj diagnosticēt novirzes pašā sākumā, tādējādi iespējams izvairīties no dažādām veselības novirzēm. Kā izvēlēties speciālistu, kā arī uz ko tieši vērst uzmanību, mēģināsim noskaidrot tālāk rakstā.

Kas tad var veikt redzes pārbaudi?

Redzes pārbaude – kurš šo pakalpojumu var izdarīt kvalitatīvi? Senāk mēs devāmies konkrēti pie ārsta okulista, taču šodien šeit šī kvalifikācija ir sadalīta, uzradās tādas profesijas, kā oftalmologs un optometrists. Ko viņi dara, kā arī ar ko tad atšķiras, nav skaidrs. Tieši oftalmologs acu ārsts, kas tad veic var teikt, ka visu, kas tad saistīts tieši ar mūsu redzi. Izdalīta kvalifikācija ir vēl oftalmologs-ķirurgs: tāds ārsts veic operācijas uz acīm. Oftalmologs varēs veikt acu pārbaudi, kā arī diagnostiku, nozīmēt ārstēšanas procesu, savukārt jau pēc operācijas, palīdz tikt galā ar sistemātiskām slimībām, kuras rada acu slimības (piem., diabēts, artrīts). Savukārt, optometrists sniedz pamata veselības aprūpi acīm. Arī viņa uzdevumos ietilpst acu pārbaude un kaišu diagnosticēšana, viņš neveic ārstēšanu, taču var nozīmēt brilles vai kontaktlēcas, veikt izmeklējumus, sniedz neatliekamo palīdzību. Gadījumā ja pārbaudes brīdī optometrists ierauga būtiskas slimības iezīmes, tas novirzīs cilvēku pie acu ārsta – oftalmologa, lai jau noteiktu pareizu ārstēšanas gaitu. Bet kā vēl viens ne mazāk svarīgs profesionālis būtu optiķis, cilvēks, kas atrod piemērotās lēcas, pētot un tad interpretējot ārsta nozīmēto recepti. Optiķis ne vienīgi izgatavo, taču pēc nepieciešamības veic briļļu remontu.

Kā tad sameklēt piemērotu oftalmologu vai arī optometristu?

Pirms skatīt redzes ārstu, Jums ir jāsaprot – kas ir tas, kas tieši būtu vajadzīgs vai tas būtu oftalmologs, vai optometrists. Kā jau tas tika augstāk minēts, optometrista darbs tad ir redzes pārbaude, savukārt oftalmologa jau ārstēšanas process. Ņemot vērā to, ka šie abi speciālisti ir medicīniskās personas, tiem jāparādās ārstu reģistrā. Protams ir ērti, kad iespējams attālināti pieteikties, ja vajadzīga acu pārbaude, nekā ilgi gaidīt un gaidīt, mēģinot sazināties telefoniski. Vienmēr izpētiet rekomendācijas, ja šādas pastāv par konkrēto acu ārstu. Šodien optometrists jau ir pat pieejams optikas veikalos, kuros jau var pie reizes uzreiz sūtīt arīdzen brilles.

Redzes pārbaude tieši pie oftalmologa

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *