PRIVĀTAIS BĒRNUDĀRZS TEIKĀ.

Īpašas emocijas, uzsākot bērnudārznieka gaitas, rodas ne vien pašam bērniņam, bet arī viņa vecākiem. Pie mums pieteikumu pirmsskolas izglītības apmeklējumam vecāki steidz iesniegt jau pavisam drīz pēc bērna nākšanas pasaulē. Attiecīgi, daudzi vecāki jau pirms bērna ierašanās šajā pasaulē izvēlas iestādi, kurā bērns apgūs pirmsskolas izglītību. To nevar izdarīt pirms bērnu ierašanās šajā pasaulē, jo vajadzīgs mazuļa personas kods. Izplatīta prakse ir bērnu pieteikšana rindā gan valsts, gan pašvaldības dārziņos, lai palielinātu variantu, ka vecāki var laicīgi atgriezties darba apritē un arī bērni uzsāk socializēšanās un izglītības gaitas. Privātajos pii rinda var pienākt jau pēc pusotra gada, kas nav pārāk izplatīti valsts pii, kur vecākiem nākas gaidīt pat 3 un vairāk gadus, ja bērnudārzs ir liels un kalpo kā populāra alternatīva daudzu vecāku starpā.

KĀ BĒRNU PIESAKA RINDĀ PRIVĀTĀ MĀCĪBU IESTĀDĒ?

Daudziem jaunajiem vecākiem rodas jautājumi par to, kā bērnus var pieteikt rindā bērnudārzā. Tehnoloģijām attīstītais 21.gadsimts nereti piedāvā daudz priekšrocības, attiecīgi tas nozīmē, ka bērnu rindā var pieteikt arī ar interneta starpnicību. Bērnu uzņemšana rindā privātajā bŗnudārzā, notiek saskaņā ar vadītāju. Nereti, privātajos bērnudārzos bērni savas gaitas var uzsākt jau pēc gada vai pusotra. Ļoti retos gadījumos rinda tik īsā laika posmā pienāk pašvaldības dārziņos. Privātais bērnudārzs ir maksas mācību iestāde, taču, ir pieejams pašvaldības līdzfinansējums, mācību maksas segšanai un to akceptē visi vecāki, kuru bērni apmeklē šāda tipa mācību iestādes.

KĀDAS AKTVITĀTES NODROŠINA DĀRZIŅI?

Var būt daudzi kritēriji, pēc kuriem vecāki izraugas pii, kurā vest savu bērnu. Līdzās dārziņa atrašanās vietai tuvu mājām vai ofisam, liela loma ir arī fakultatīvajām nodarbībām. Matemātika, svešvaloda, muzikālās un ritmikas nodarbības, kā arī baseins, var būt laba pievienotā vērtība mācību programmai. Zīdaiņa peldināšana ļoti palīdz mazuļu fiziskajai vai arī psiholoģiskajai attīstībai, tāpēc baseini bērniem var būt ļoti pieprasīti.

PRIVĀTAIS BĒRNUDĀRZS TEIKĀ.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *