Dažādi mājokļi un to jumta konstrukcija

Jumts un paša jumta konstrukcija aizņem nozīmīgu vietu mājas celtniecības finanšu plānošanā, tā kā to iespējams būvēt dažnedažādu kā arī varētu būt izvēlētas arī koka kopnes kā dizaina elements. Dažādie jumta konstrukcijas veidi var tik ļoti atšķirties savā starpā, ka ietekmē izmaksas, kuras var būt kā pieņemamas , kā arī tieši pretēji – ļoti augstas. Pats jumta segumi un tā slīpums ietekmē arī bēniņu iekārtošanas iespējas, kā arī izveido visas ēkas izskatu. Bez tam nedrīkst aizmirst, kad arī jumta siltināšana spēlē svarīgu lomu visā celtniecības procesa īstenošanā.

Jumta konstrukcijas veidi to dažādībā

Kad tiek uzsākts mājas projekts, pirmā lieta ir dizains, kur iekļaujas arī jumta konstrukcija un jumta segums. Mūsdienās jumta konstrukcijas veidi ir diezgan dažnedāžādi, kur parasti pielieto vienas slīpnes vai arī divu un vairāk slīpumu jumtus, taču pieprasīti ir arī plakanie jumti, ko izmanto, kad veido stilīgus četrstūveida mājokļus. Nereti ir pielietotas koka kopnes, mēģinot padarīt mājas dizainu interesantāku. Šodien jumta uzstādīšana var būt no atškirīgiem materiāliem, kā piemēram, dakstiņu jumts ir ļoti izturīgs un ilggadīgs, bet plakaniem jumtiem vislabākais jumta segums varētu būt modificētā bitumena jumts, kurš ir ātri uzklājams un tam ir diezgan zemas izmaksas. Bet pirms tiks izvēlēts jumta segums vai jumta konstrukcija, pārunājiet šo ar savu projektētāju.

Jumta kopnes un plašais izmantošanas klāsts

Gan jumta spāres, gan to jumta konstrukcija ir no mauerlata un konstrukcijas, kas piešķir sistēmai izturību un stingrību: šķērs stieņi, statņi, bet pašas spāres izvietotas pa slāņiem. Mūsdienīgas koka kopnes izceļas tieši ar to, ka to pamati šādas slodzes neizjūt. Kopnes pamats vienlaikus var kalpot kā grīdas sijas un atbalstošā funkcija. Bez tam, pielietojot diagonāles, spiedes un stiepes, spēks tiek vienmērīgi sadalīti visā kopnes trīsstūrī. Protams, te ir labi jūtams, ka jumta kopnes ir jumta kopnes būs labākas nekā jumta spāres parastajā variantā, turklāt daudz lētākas. Taču tagad var tikt sūtīta apvienota konstrukcija jumtam, tādā veidā tiek iegūtas priekšrocības no abiem variantiem.

Dažādi mājokļi un to jumta konstrukcija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *