Daudzpusīgi jumti un jumta konstrukcija

Viennozīmīgi jumta konstrukcija ir viens no būtiskākajiem momentiem mājas būvniecības procesā. Brīdī, kad tiks likts jumts un jumta segums, būtu svarīgi ievērot tehnoloģiju uz kā tad balstās pati jumta uzstādīšana, turklāt kur pārkāpšana varētu radīt nepatīkamus momentus, piemēram, siltuma zaudējumus, ūdens tecēšanu mājā vai arī, ka tiek sagrauta pat jumta konstrukcija. Priekš tam, lai jumts tiek galā ar savām aizsardzības darbībām, tam jābūt nekļūdīgi sataisītam, pie tam celtniecības laikā nevajadzētu aizmirst arī par tāda veida lietu, kā jumta siltināšana. Ir varbūtība izmēģināt jumta kopnes kā īpašu dizaina variantu, gan arī kā jumta konstrukcijas balsta funkciju.

Ieskaties un uzzini vairāk – https://marupesjumti.lv/

Mūsdienīga jumta segums – kādi tieši eksistē varianti?

Mājas jumta segums varētu būt bitumena lokšņu, metāla, dakstiņu, bitumena uzkausējamais jumts, ko izmanto, ja būvē plakanā jumta māju, un ir nezazbezta šīfera jumts. Kāds tad jumta segums būs atbilstošākais un kāda tieši jumta uzstādīšana būs piemērota Jūsu gadījumā, būs atkarīgs jau no tā, kāda tipa varētu būt jumta konstrukcija. Vispopulārākie jau ir divslīpju un viena slīpuma jumti, kur pati uzstādīšana notiek, izmantojot šīferi vai arī dakstiņu pārklājumu. Metāla jumtu pārklājums ir labākais risinājums priekš dārza mājām. Sarežģītie jumta konstrukcijas veidi var tikt piemēroti individuāli piemērotiem risinājumiem, tādējādi var veidot ļoti neparastus mājas dizainus, šajā gadījumā labākais jumta segums var būt bitumena loksnes, kuras ir arī izdevīgākais risinājums.

Kopnes jumta konstrukcijās

Mājokļa celtniecībā diezgan bieži tiek izmantotas jumta kopnes kā arī jumta spāres. Kāds tieši variants būtu labākais? Jumta spāres jeb spāru sistēma no vienas puses balstās uz mauerlatu, taču otrpus uz siju. Tomēr, lai jumta spāres spētu izturēt nepieciešamo spriedzi, tām jābūt savstarpēji savienotām. Palielinātas slodzes gadījumā, tās tiek balstītas tieši uz statīviem. Jumta kopnes ir sava veida stingrs rāmis, ko parasti pielieto slīpo jumtu veidošanā. Tās galvenā būtība ir pardalīt slodzi uz konstrukcijas sienām, kurai jumts tiek pakļauts. Parasti koka kopnes ir izgatavotas tieši no augstas kvalitātes koksnes, dēļiem vai arī apaļkoka. Kopnes ir lētāks un pec to uzstādīšanas vienkāršāks variants nekā jumta spāres, tādēļ celtniecībā tām dod priekšroku.

Daudzpusīgi jumti un jumta konstrukcija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *